FAQ

 

Czy pod pościelą z wełny nie będzie mi latem za gorąco?

Doskonałe właściwości wełny polegające na oddychaniu i izolowaniu od nieprzyjemnych temperatur (zarówno za niskich jak i za wysokich) sprawiają, że sen odbywa się zawsze w wyjątkowo komfortowych warunkach. Mikroklimat panujący w pościeli wełnianej, pochłanianie i odprowadzanie wilgoci oraz utrzymanie optymalnej temperatury są gwarancją niezakłóconego snu. Dlatego też pościel wełniana polecana jest do stosowania zarówno latem jak i zimą.

Jak konserwować artykuły wełniane?

Zaleca się czyszczenie chemiczne w wyspecjalizowanych pralniach. Dopuszczalne jest pranie mokre, w środkach piorących zawierających lanolinę. Temperatura wody nie może przekraczać 30°C. Wyrobów nie wolno wykręcać ani odwirowywać. Suszyć przez ociekanie w zacienionym i przewiewnym miejscu, chronić przed słońcem, nie prasować.

Czy wszyscy mogą spać w wełnie?

Spanie w wełnie polecane jest wszystkim, a w szczególności tym, którzy mają problemy reumatyczne, alergiczne oraz problemy z przesypianiem całych nocy.

Należy jednak podkreślić, że znikomy odsetek populacji jest uczulonych na wełnę, oni też nie powinni stosować pościeli ani pozostałych artykułów wełnianych.

Na jakie dolegliwości pomaga wełna?

Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom wełna stosowana jest w profilaktyce i łagodzeniu wielu schorzeń. Ma działanie m.in. antyreumatycznie i antyalergicznie, jest gwarantem niezakłóconego snu, odpoczynku i dobrego samopoczucia.

Czy powlekać pościel wełnianą?

Aby móc w pełni wykorzystywać pozytywne dla naszego ciała właściwości wełny, zaleca się aby pościeli wełnianych nie powlekać. Każda dodatkowa warstwa izolująca nas od pościeli, nawet pidżama, osłabia korzystne działanie wełny. Niemniej jednak, osoby nieprzyzwyczajone do takiego spania mogą powlekać pościel, jednakże trzeba zwrócić uwagę aby powleczenia były jak najcieńsze i wykonane z naturalnych materiałów.

Na czym polega wyjątkowość pościeli marki NOBEL?

Pościele marki NOBEL są produkowane już od dwudziestu lat ze specjalnie wyselekcjonowanych, najwyższych jakościowo wełen. Każdy z produktów cechuje ekskluzywność i najwyższa estetyka wykonania. Najwyższa jakość wykończenia przejawia się w aksamitnych, wyjątkowo przyjemnych i miękkich w dotyku lamówkach, pięknych stylowych haftach zdobiących taśmy i wszywki. Do wyrobów dołączane są gustowne zawieszki o charakterze eko z subtelnym akcentem srebra, co podkreśla prestiż i wyjątkowość pościeli marki NOBEL.