WOOLMARK

Woolmark jest najlepiej rozpoznawanym znakiem handlowym w tekstyliach i odzieży stosowany dla wyróżnienia wyrobów z czystej żywej wełny. Jest on wyznacznikiem najwyższej jakości naturalnych produktów wełnianych, jakości dokładnie sprawdzonej i gwarantowanej przez AWI (Australian Wool Innovation).

Znak Woolmark został opracowany w 1964 roku przez Włoskiego artystę Francesco Soroglia i wprowadzony na rynek w tym samym roku przez Międzynarodowy Sekretariat Wełny, organizację założoną już w 1936 roku przez hodowców owiec z Australii, Nowej Zelandii i Płd. Afryki. W 1997 roku w wyniku zmian organizacyjnych Międzynarodowy Sekretariat Wełny przyjął nazwę The Woolmark Company, który był właścicielem znaku aż do 2007 roku. W październiku 2007 The Woolmark Company zostało przejęte przez AWI, która to obecnie jest prawnym właścicielem znaku Woolmark.

Australian Wool Innovation działa na rzecz promocji wełny w świecie poprzez inicjowanie prac badawczo-rozwojowych, realizację programów promocyjno-marketingowych oraz określanie standardów jakościowych wyrobów wełnianych 100% i mieszanek z wełną.

Prawo do oznaczania wyrobów znakami Woolmark mają producenci, którzy posiadają licencję, a ich produkty spełniają wysokie wymagania standardów jakościowych ustanowionych przez AWI.

Kupując produkty wełniane zawsze sprawdzaj czy są one oznaczone etykietą Woolmark, która jest wyznacznikiem najwyższej jakości wyrobu oraz gwarancją zawartości 100% czystej, żywej wełny.